چه گیاهی برای چه فضایی از خانه مناسب است؟

زمانی که جای‌‌جای خانه را گیاهان سبز و شاداب پر کنند، با نگاه کردن به هر نقطه از فضای دلنشین‌تان انرژی و حسی مثبت به شما القا می‌شود. سبزی کامل گیاهان آپارتمانی هماهنگی بیشتری با رنگ‌های دکوراسیون منزل شما دارند؛ زمانی که تنها برگ‌های براق و پر فروغ شما را عاشق خود کرده‌اند.

گل و گیاهان مناسب برای پذیرایی و نشیمن

با این که پذیرایی معمولا شلوغ ترین و پر وسیله ترین بخش خانه هاست، اما هنوز هم یکی از بهترین مکان هاییست که می توانید با قرار دادن یک گلدان زیبا بر روی زمین آن را شاداب تر کنید.
می توانید این گیاهان را در گوشه دیوار و یا فضای خالی پذیرایی بر روی زمین قرار دهید و روحی تازه به محیط ببخشید. فیلودندرون‌ها که در ایران بیشتر به نام برگ انجیری شناخته می وشد همیشه شیک و به روز هستند و می توانند برای این منظور انتخاب مناسبی باشند. شاید در مجله ‌های طراحی دکوراسیون اروپایی زیاد این گیاه را دیده باشید. این گیاه سبز نیزدر خانه سلبریتی‌های مطرح دنیا زیبا دیده می شود.
اما اگر می خواهید گیاهی را برای روی قفسه ها انتخاب کنید، گیاهانی مثلهدرا انگلیسی را به شما پیشنهاد میکنیم. چون علاوه بر ظاهر زیبا، نگهداری آسانی هم دارند و برای رسیدگی به آن ها به دردسر نمی افتید. هر گیاهی را که انتخاب می کنید، به شرایط مورد نیاز و چگونگی نگهداری آن توجه کنید. انتخاب هوشمندانه و به جای یک گیاه می تواند به طور چشمگیری دکوراسیون محیط را زیباتر کند.

گل و گیاهان مناسب برای اتاق خواب

هیچ چیزی بدتر از بی خوابی نیست! یک راه خوب برای افزایش کیفیت خواب این است که در اتاق، از گیاهانی استفاده کنید که اگر چه خیلی زیبا نیستند اما باعث بهبود کیفیت هوا می شوند. این گیاهان با تصفیه هوا، باعث افزایش آرامش شما به هنگام استراحت شده و خواب راحت تری را برای شما فراهم می کنند.
پیشنهاد می کنیم گیاهانی را انتخاب کنید که اندازه مناسبی برای قرار دادن روی کمد و یا میزکنار تخت را دارند. اگر در اتاق فضای خالی دارید، میتوانید گیاهان بلند و زیبایی مثل اسپاتی فیلوم را بر روی زمین قرار دهید. حتی می توانید گلدان ها را در سبدهای زیبای بافته شده قرار دهید و با آن دکور شیک اتاق خود را تکمیل کنید!

 

گل و گیاهان مناسب برای اتاق غذا خوری

استفاده از گیاهان در این فضا بسیار جذاب و دل نشین است. مثلا به حضور یک برگ انجیری (فیلودندرون) در نزدیکی میز ناهارخوری خود فکر کنید. زیبا نیست؟ انگار فیلودندرون‌های زیبا در حال صحبت کردن با مهمانان شما هستند!
اگر می خواهید گلدانی را بر روی بوفه و یا میز خود قرار دهید، می توانید از پوتوس مرمری و یا طلایی استفاده کنید. حتی می توانید از پیچک ها هم استفاده کنید. به خاطر آویز شدن برگ‌هایشان بسیار زیبا می شوند.
برای انتخاب گیاهی برای این اتاق، میزان نور ورودی و دیگر فاکتور های موثر در رشد گیاه را درنظر بگیرید.

 

گل و گیاهان مناسب برای آشپزخانه

شنیده اید که آشپزخانه قلب خانه است؟ پس حتما از قرار دادن گیاهان در آن غافل نشوید.
گیاهانی که به آبیاری زیاد و منظم نیاز دارند انتخاب های خوبی برای آشپزخانه اند. چون سینک در چند قدمی آن هاست و می توانید به راحتی نیاز آن ها را برطرف کنید.
اگر گوشه ای خالی دارید، می توانید گیاهانی بلند مثل فیکوس لیراتا گیاه مورد علاقه آرشیتکت‌ها و دیزاینر‌ها را بر روی زمین قرار دهید و فضای خالی را با برگ های زیبای آن پر کنید تا چشم هر بیننده‌‌ای را به خود خیره کند.

 

گل و گیاهان مناسب برای اتاق کار و مطالعه

در این اتاق باید تمرکز بالایی داشته باشیم و چیزی حواسمان را پرت نکند. پس به دنبال گیاهی هستیم که ظاهر خیلی شلوغی نداشته باشد، نگهداری آسان و همینطور رشد آرامی داشته باشد.
تحقیقات نشان می دهد که وجود گیاهان در محل کار سبب افزایش خلاقیت و کاهش خستگی می شود. پس داشتن چند گیاه در این مکان نه تنها باعث زیباتر شدن محیط می شود، بلکه به شما کمک می کند تا در میان فشار و شلوغی کارهای خود متمرکز تر باشید و دیرتر خسته شوید.

 

گل و گیاهان مناسب برای حمام و دستشویی

وقتی نوبت به حمام می رسد، اگر نور کافی و فضا دارید باید سراغ گیاهانی برویم که در رطوبت بالا و نور کم به خوبی رشد می کنند. گیاهان آویزی و یا رو میزی ( مثل برگ شمشیری یا سانسیوریا ) انتخاب های مناسبی برای این فضا هستند. می توانید این گیاهان را روی طاقچه پنجره و در نزدیکی نور خورشید قرار دهید. به طور کلی گیاهانی که مختص مناطق گرمسیری هستند و با رطوبت زیاد میانه خوبی دارند، می توانند انتخاب های مناسبی برای حمام باشند.
البته اگر تمایل دارید از گیاهان تصفیه کننده هوا استفاده کنید، می توانید اسپاتی فیلوم ها هم فکر کنید.
می توانید کمی خلاقیت هم به خرج دهید. مثلا به جای گلدان معمولی از گلدان بتنی و یا چوبی استفاده کنید. به سراغ ایده های نو بروید و از نتیجه لذت ببرید. اینگونه می توانید حمام رویایی خود را بسازید! به گلدانی چوبی خوب فکر کنید.

 

منبع:golsetan.com

دیدگاهتان را بنویسید

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

من موافق این قوانین هستم .