مجله زاگرس “رم کولهاس”

رم کولهاس متولد ۱۷ نوامبر سال ۱۹۴۴ رتردام هلند است. پدرش آنتوان کولهاس، از نویسندگان و روزنامه نگاران مشهور هلندی بود که به خصوص در جریان استقلال اندونزی از استعمار هلند، نقش پررنگی داشت.
رم به دلیل کار پدر بین سال‌های ۱۹۵۲ تا ۱۹۵۶ در اندونزی مقیم بود و سپس به عنوان خبرنگار و فیلم‌نامه‌نویس در آمستردام ساکن شد. پس از آن به لندن رفت و به تحصیل معماری در مدرسه AA پرداخت. در سال ۱۹۷۲ با کسب بورس تحصیلی عازم ایالات متحده شد و در آنجا اقامت گزید. او در آمریکا تحصیلات خود را در دانشگاه کرنل و زیر نظر کالین روو و اوسوالد ماتیاس اونگر برای گرفتن مدرک کارشناسی ارشد دنبال کرد، سپس به موسسه معماری و مطالعات شهری نیویورک رفت تا دوره آموزشی دیگری را طی کند، درآنجا شیفته شهر نیویورک شد و با چاپ کتاب نیویورک در هذیان در سال ۱۹۷۸ به شهرت رسید.

هم اولین کتاب او، یعنی نیویورک در هذیان و هم اولین جایزه معماری او، یعنی جایزه معماری پیشرو به لطف نفوذ پیتر آیزنمن میسر شد. آیزنمن هم به عنوان مدیر و بنیانگذار موسسه معماری و مطالعات شهری، بودجه لازم برای انتشار کتاب کولهاس را تامین کرد و هم عنوان یکی از اعضاء هیئت داوران آن جایزه، طرح کولهاس برای خانه اشپیر را به شکلی خارج از روند معمول مسابقه وارد جریان داوری کرد تا در نهایت کولهاس برنده این جایزه شود.

لطفا ما رو دنبال کنید و به دوستان خود معرفی کنید
@zagros.me
@zagros.me

#رم_کولهاس #rem_koolhaas #بامعماران #معمار #دانستنیها
#زاگرس #ساختمان #آپارتمان #عیدی #غدیر #قم #شرایطی
#zagros
#qom
#خرید خانه
#فروش_خانه
#خرید_آپارتمان

#فروش_خانه
#خرید_آپارتمان
#سرمایه_گذاری
#فروش_زمین
#املاک
#ویلا
#خانه_لاکچری

دیدگاهتان را بنویسید

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

من موافق این قوانین هستم .